Resultat2014

Tävlingsresultat 2014

Tidigare resultat

2013   2012   2011   2010   2009   2008

Datum

Hund

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

140606

Arro

Härnösand

spår

appell

233,5

2

Uppflyttad


Åke


spår

appell




140518

Älton

Kristinehamn

IPO

I

255


Bestått

140607

Älton

Munkfors

IPO

II

264


Bestått


Älton

Åker

IPO

III

255


Bestått

140406

Äska

Malmö

spår

lägre

568


Uppflyttad

140530

Äska

Malmö

Lydnad

II

180

1

1'a pris

140501

Älmo

Tidaholm

spår

lägre

496,5


Uppflyttad

140522

Älmo

Varberg

lydnad

II

185

2

1'a pris

140503

Ässa

Mariestad

rapport

appell

258,5


Uppflyttad


Ässa






GK patrullhund


Äddie


spår

lägre



Uppflyttad

140503

Ärle-Attila

Göteborg-Mölndal

spår

högre

482,25

6

Uppflyttad

140719

Ärle-Attila

Norska Mästerskapen

lydnad

III


4


140803

Ärle-Attila

Årjäng

spår

elit

543

3

Certp


Ärle-Attila


patrull




GK patrullhund norksa hemvärnet

140928

Ärle-Attila

Hønefoss

spår

elit

533,5

5

Gk

141108

Ärle-Attila

Sarpsbord

spår

elit

518,5

3

Gk

140413

Äiwo


lydnad

I

180


1'a pris


Äiwo


lydnad

III



1'a pris


Åska






GK patrullhund

140705

Zatan

Alvesta

BSL

I



Bestått

140920

Zatan


BSL

II

172

1

Bestått

140531

Zäpo


lydnad

II

161,5


1'a pris


Zäpo

Öland

utställn




Very good

140914

Zäpo


spår

lägre

513,25

1

Uppflyttad

140425

Zkorpan

(norge)

sök

D (akl)

287

1

Uppflyttad

140413

Zuza


spår

appell

265


Uppflyttad


Yippie


spår

lägre



Uppflyttad

140627

Ylle


spår

appell

247,5


Uppflyttad


Yaga


spår

appell



Uppflyttad

140412

Yra

Falbygden

spår

lägre

581,5


Uppflyttad


Xtra


spår

appell



Uppflyttad


Xtra


lydnad

I



1'a pris

141117

Xtra






GK patrullhund

140510

Xi

Hagfors

spår

lägre

462,75

2

Uppflyttad

140704

Xi


utställn




very good

140823

Xi

Torsby

sök

lägre

442,25

1

Uppflyttad

140421

Vera

Knivsta

lydnad

I

179,5


1'a pris, LP I

1404

Unni

Askersund

lydnad

II

123,5


3'e pris

140501

Unni

Kumla

lydnad

II

164,5


1'a pris

141102

Unni

Lindesberg

sök

lägre

356


Godkänd

141108

Unni

Karlskoga

sök

lägre

347,25


Godkänd

1406

Theodor

i norge

lydnad

I



1'a premier

140524

Spike

SSM

spår

elit

611,5

2

Cert


Spike

Öland

Utställn




Exellent Cert, SBCH

140920

Spike


spår

elit

574,25

4

Certp

140524

Rask

SSM

spå

elit

575

7

Certp

140419

Rekyl

SK Vårgårda

IPO

I



Gk

140524

Roffe-Ruff

SSM

sök

elit

579,25

2

Certp

141102

Rhonda

Karlsborg

lydnad

I

182

1

1'a pris


Qalle


skydd

elit



Cert

140921

Qalle


skydd

elit

697,5

3

Cert

140607

Qandy

Gislaved Västbo

spår

elit

528,75


Certp

140516

Qaxi

Knottebo

lydnad

II

194

1

1'a pris

140427

Qola

SK Åsaka

IPO

I




140907

Qola

Forshaga

IPO

II



Bestått

140412

Qlura


BSL

III

183


Bestått

140704

Qlura


utställn




very good

140803

Qlura

SSM

BSL

III


1



P-Loke


sök

elit

575,75


Cert - Svensk Sökchampion

140524

P-Loke

SSM

sök

eli

382

4

Gk

140524

Occra

SSM

IPO

II

97-88-92


Bestått

140607

Occra

Munkfors

IPO

III

98-70-90


Bestått

141011

Occra

Solsta

IPO

III

89-89-93

1

Cert

140601

Ninja

Nässjö

spår

elit

554,75

2

Cert

140524

Nero

DM bevakning

bevakning



1

kval till sm

140825

Nero

SM Tjänstehund

patrull



13


140424

Njord

Skultuna

lydnad

I

189

2

1'a pris

140511

Njord

Surahammar

spår

elit

561,25

4

Certp

140522

Njord

Skultuna

lydnad

I

192,5

1

1'a pris

140525

Njord

Kopparberg

spår

elit

571,5

4

Certp

140606

Njord

Fagersta

spår

elit

553,5

7

Certp (DM 2)

140618

Njord

Köping

lydnad

II

181,5

1

1'a pris

141011

Njord

Köping

lydnad

II

176,5

1

1'a pris

141012

Njord

Surahammar

lydnad

II

184,5

1

1'a pris LP II

140510

Morra

Södertälje

spår

elit

623,5

1

Cert

140517

Morra

Filipstad

spår

elit

565

4

Certp

140505

Malte

Skara

spår

elit

585,75

1

Cert

140510

Malte

Grums

spår

elit

558

1

Cert

140511

Malte

Nora

spår

elit

583


Certp

140524

Malte

SSM

spår

elit

618,5

1

Cert


Malte

Årjäng

spår

elit

582,75


Certp

140706

Laser

Åker

FH

I

88


Bestått

141011

Laser

Sturup

FH

II

80

1

Bestått

141026

Laser

Lövsättra

FH

II

95

2

SG

141109

Laser

SK Hok

IPO-FH


163

4

Bestått

140524

Lewis

SSM

spår

elit

570,25

10

Certp


Lycka


IPO

III



Bestått

140606

Lycca

Tomten

spår

elit

584,5

2

Cert

140607

Lycca

Tomten

spår

elit

600,75

4

Cert

140615

Lycca

Karlsborg

spår

elit

584,25

2

Cert

140727

Lycca

Norrköping

spår

elit

599

2

Cert

140809

Lycca

Falbygden

spår

elit

618,5

1

Cert

140920

Lycca

Göteborg-Mölndal

spår

elit

576,25

2

Cert

140921

Lycca

Göteborg-Mölndal

spår

elit

596,25

2

Cert

140928

Lycca

Hammarö

spår

elit

560,25

2

Cert

140413

I-Orry

Tidaholm

sök

elit

497


Gk

140419

I-Orry

Kungälv

sök

elit

450,5

5

Gk

140426

I-Orry

Trollhättan

lydnad

III

229

1

2'a pris

140501

I-Orry

Götene

sök

elit

457,75

4

Gk

140504

I-Orry

Falköping

sök

elit

493,5

5

Gk

140524

I-Orry

SSM

sök

elit

416,25

3

Gok


I-Orry


lydnad

III



1'a pris

141102

Ipse


nosework



4

Gk

141024

Frost

Bollnäs

viltspår


1'a pris HP


Vilspårchampion

140704

Fixa (AQ)

utställn





good

Samtliga texter och bilder får ej användas utan innehavarens tillstånd.         Respektera copyrighträtten.      © Rapport's Kennel  2013